Szkolenie Skid Craft (urządzenie do destabilizacji toru jazdy)

Nauka prawidłowych reakcji na poślizg nadsterowny i podsterowny.

mouse
arrow down

Skid Car to urządzenie do destabilizacji toru jazdy. Zaawansowany unikalny system do treningu i nauki prawidłowych reakcji na poślizg nadsterowny i podsterowny.

W bezpiecznych warunkach na Torze Łódź pod kontrolą doświadczonych instruktorów techniki jazdy dowiesz się jak reagować w sytuacjach kiedy dochodzi do poślizgu przedniej, tylnej lub obu osi samochoduSkid Craft to urządzenie hydrauliczno-elektroniczne sterowane za pomocą smartfona lub tableta. Pozwala zasymulować dowolne zjawisko poślizgu, które może wystąpić w prawdziwej sytuacji drogowej.

Nadsterowność to zjawisko kiedy następuje utrata przyczepności tylnych kół i poślizg, przy jednoczesnym zachowaniu częściowej lub całkowitej przyczepności kół przednich. Z nadsterownością mamy do czynienia, gdy tylne koła samochodu tracą przyczepność w zakręcie i tył samochodu jest wynoszony na zewnątrz zakrętu. Samochód „próbuje” obrócić się wokół osi przednich kół. Konsekwencją jest poślizg i w przypadku nieopanowania zjawiska – obrócenie pojazdu wokół własnej osi oraz wypadnięcie z obranego toru ruchu.

Podsterowność jest cechą przeciwną. Polega na rozszerzaniu zakrętu w stosunku do promienia wynikającego z geometrii układu kierowniczego i jezdnego. Pojazd podsterowny ma tendencję do poszerzania zakrętu (oddalanie się od punktu środka łuku zakrętu – „wypadania” przodu auta na zewnątrz zakrętu).

Nowoczesne systemy kontroli trakcji częściowo niwelują te niebezpieczne i niekorzystne zjawiska. W przypadku nadsterowności systemy przyhamowują przednie zewnętrzne koło. W przypadku podsterowności systemy hamują koło wewnętrzne tylne.

Za pomocą Skid Craft pokazujemy jak reagować na nietypowe zachowania samochodu. Uczymy jak korygować niebezpieczne zjawiskami nadsterownościpodsterowności podświadomie.

Usługa obejmuje 30min. trening Skid Craft z licencjonowanym instruktorem techniki jazdy w bezpiecznych warunkach na Torze Łódź. Terminy można umawiać indywidualnie z managerami ODTJ Tor Łódź pod nr tel. 722 000 999. Po zakupie tego produktu automatycznie zostanie wysłany voucher w PDF na Twój e-mail. Voucher jest ważny 12 miesięcy. Jest to idealny prezent dla każdego kierowcy.

Kliknij ten link i obejrzyj film ze szkolenia Skid Craft w ODTJ Tor Łódź

  • W celu ustalenia terminu skontaktuj się z naszym biurem

Skid Car to urządzenie do treningu i nauki prawidłowych rekcji na poślizg nadsterowny i podsterowny.

Licencjonowani instruktorzy jazdy

Licencjonowani instruktorzy jazdy