Dziękujemy wszystkim kierowcom i kibicom, którzy byli z nami w słoneczną niedzielę 17.03.2019 na Torze Łódź. Atmosfera była fantastyczna, a rywalizacja przebiegała w duchy fair play. Warto zwrócić uwagę, że wśród kibiców było wielu fantastycznych zawodników Rallycross oraz RSMP, którzy wspierali uczestników swoją wiedzą i doświadczeniem.

Do rywalizacji w 2.Rundzie Super OES Toru Łódź przystąpiło 51 zawodników. Najliczniej obsadzona była klasa 4 (samochody o pojemności powyżej 2 litrów i napędem ma jedną oś).

Tradycyjnie już rozpoczęliśmy o 8 rano od rejestracji uczestników, wydania nr startowych i badania technicznego. Godzinę później odbyła się odprawa bezpieczeństwa i omówienie zasad Super OES Toru Łódź. Po zapoznaniu z trasą tuż prze godziną 10 wystartował zawodnik z nr 1. Stawkę rozpoczynały samochody najsłabsze, a zamykały czterołapy z mocami przekraczającymi 400KM.

Po 3 sesjach przejazdowych uczestnicy mogli zregenerować swoje siły podczas przerwy obiadowej i posilić się obiadami dostarczonymi przez firmę cateringową. Po obiedzie odbyły się kolejne 3 sesje liczone do klasyfikacji 2.Rundy, a ostatnia była dodatkowo punktowana jako Power Stage.

Ponad kilometrowa trasa Super OES Toru Łódź była bardzo techniczna. Trzeba było okrążyć dwie beczki pokonać kilkanaście zróżnicowanych zakrętów i na końcu przed metą był ostatni nawrót wokół beczki.

Sponsorem nagród była firma Rotinger – producent tarcz hamulcowych. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Maciej Michalski jadący Renault Megane (klasa 4), który otrzymał voucher na zestaw tarcz hamulcowych Rotinger. Serdecznie gratulujemy umiejętności i odporności psychicznej, bo rywalizacja zwłaszcza w tej klasie była bardzo zacięta i emocjonująca. Nawet samochody z napędem na 4 koła (klasa 5) musiały oddać im prym.

Zapraszamy na kolejną 3.Rundę Super OES Toru Łódź już 14.03.2019.

 

Na poniższej stronie znajdziecie punktację po 2.Rundzie oraz czasy z wczorajszej rywalizacji.