Akademia Bezpiecznej Jazdy Tor Łódź co roku przeprowadza wiele szkoleń bezpiecznej jazdy dla flot oraz eventów dla firm. Każda z imprez firmowych przeprowadzana jest wg scenariuszy indywidualnie ustalanych z Klientami.

Trzonem eventów firmowych są szkolenia techniki jazdy na nitce toru i płytach poślizgowych. Atrakcje dodatkowe to przejazdy na czas supersamochodami lub samochodami rajdowymi. W naszej ofercie mamy do dyspozycji m.in. BMW M2, BMW M135i xDrive z pakietem AC Schnitzer, Mitsubishi Lancer Evo X w limitowanej wersji Time Attack 400, najnowszy Ford Fiesta ST o mocy 200KM i mechanizmem różnicowym LSD, Ferrari, Lamborghini, Porsche 911, Nissan GTR, Ford Mustang. Na eventy zapraszamy też znanych i utytułowanych kierowców wyścigowych i rajdowych, którzy realizują co-drive z uczestnikami eventu. Dysponujemy też szerokim wachlarzem atrakcji takich jak symulatory dachowania, alkogogle i test Stewarta.

Test Stewarta jest to ćwiczenie, które uczy właściwej techniki i taktyki pokonywania zakrętów. Polega ono na tym, żeby z możliwie największą płynnością i starannością pokonać wyznaczoną trasę na torze w najkrótszym czasie. Uczestnik próbuje pokonać wyznaczony odcinek w taki sposób, żeby piłka tenisowa nie wypadła z talerza. Test Stewarta to ćwiczenie doskonalące technikę prowadzenia samochodu, może być realizowane w formie jazdy poglądowej lub konkurencji czasowej w celu wyłonienia najlepszego kierowcy. Celem testu Stewarta jest poprawa techniki prowadzenia samochodu, zwrócenie uwagi na płynność przejazdu, przewidywanie oraz dostosowanie się do sytuacji drogowej. Test Stewarta to inaczej talerz z piłeczką zamontowany na masce samochodu. Nazwa pochodzi od kierowcy Formuły 1, który wymyślił urządzenie. Trenując jazdę bolidem z zamontowanym talerzem i jajkiem obserwował działanie siły odśrodkowej by optymalizować tor jazdy i osiągać możliwie najwyższe prędkości. Test Stewarta pomaga zrozumieć działanie sił przeciążenia na samochód aby optymalizować przejazd i obniżyć ryzyko występowania poślizgu. Jazda po wyznaczonej trasie wymaga skupienia i precyzji kierowania.

Test Stewarta pomaga kierowcy zoptymalizować jazdę poprzez dokładność, płynność oraz planowanie toru. Zadanie polega na możliwie szybkim pokonaniu wyznaczonego odcinka w taki sposób, aby piłeczka znajdująca się w talerzu nie wypadła. Test Stewarta jest wykorzystywany podczas imprez i eventów w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź do treningu precyzji. Na szkoleniach mogą być organizowane zawody, na których uczestnik pokonuje odcinek specjalny na czas. Zadanie realizowane jest pod czujnym okiem instruktora bezpiecznej jazdy. Instruktor czuwa nad bezpieczeństwem, podpowiada kursantowi jak optymalizować jazdę, jakiej techniki używać oraz eliminuje błędy i złe nawyki kierowcy. Jeśli kierowca źle oceni manewr, a siła działająca na samochód spowoduje wypadnięcie piłki z talerza, kierowca musi zatrzymać pojazd, wysiąść i ponownie umieścić w nim piłkę. Test Stewarta jest edukacyjną konkurencją rozwijającą umiejętności kierowcy. Optymalizacja jazdy szczególnie istotna jest podczas codziennej jazdy w trudnych warunkach pogodowych. Talerz z piłką przyczynia się do poprawy techniki prowadzenia oraz czucia samochodu. Test Stewarta jest elementem treningowym szkoleń z techniki jazdy organizowanych przez Akademię Bezpiecznej Jazdy Tor Łódź.

Jeżeli chciałbyś zorganizować event firmowy i szkolenie flotwe na Torze Łódź, zapraszamy do kontaktu z managerami naszego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy:

Ola Granosik, a.granosik@tor-lodz.pl, tel.667 400 145
Radek Grzegory,  r.grzegory@tor-lodz.pl, tel.606 801 572

https://tor-lodz.pl/kontakt