Ford Fiesta ST to nieprawdopodobna radość z jazdy. Pokonaliśmy nim dziesiątki okrążeń pętli Toru Łódź i stał się ulubioną „zabawką” instruktorów naszej Akademii Bezpiecznej Jazdy. Samochód sprawia, że z każdym zakrętem rośnie apetyt na dalszą jazdę i nikt nie ma ochoty zjeżdżać na parking. Trudno powstrzymać się od dynamicznej jazdy, to jest prawdziwe uzależnienie. Za sprawą niezwykle precyzyjnego i bezpośredniego układu kierowniczego oraz sztywnego zawieszenie ma się wrażenie, że jedziemy wyczynowym gokartem. Mechanizm różnicowy LSD, tzw.szpera opracowana przez fachowców z brytyjskiej firmy Quaife spisuje się genialnie i nieprawdopodobnie wręcz „wyciąga” samochód już w bardzo wczesnej fazie pokonywania zakrętów. Fantastyczne fabryczne hamulce zaskakują skutecznością. Potrafią zatrzymać lekkiego Forda na bardzo krótkim dystansie i nie łatwo poddają się zjawisku przegrzewania i fadingu.
Nasz najnowszy Ford Fiesta ST wyposażony jest w trzycylindrowy 200 konny silnik dysponujący 290Nm momentu obrotowego. W połączeniu z sześciobiegową skrzynią biegów i wagą około 1260kg Fiesta ST nie ma problemu z dynamicznym rozpędzaniem się do 100km/h w około 6,5 sekundy. Włączamy procedurę startu Lunch Control i płynnie, praktycznie bez żadnego uślizgu kół i utraty przyczepności samochód katapultuje nas do przodu jak mała rakieta. Skrzynia pracuje perfekcyjnie, a prędkość maksymalna deklarowana przez Forda w katalogu (ponad 230km/h) bardzo szybko i bez wysiłku wyświetla się na wyświetlaczu.
Na pochwałę zasługuje też jakość wykonania, dobrej jakości materiały oraz bardzo sportowy klimat jaki czeka na nas w kabinie. Sportowe, dobrze trzymające fotele Recaro, gruba mięsista od dołu spłaszczona kierownica ze znaczkiem ST. Srebrne, metalowe akcenty na dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego oraz niebieskie przeszycia na pasach bezpieczeństwa dodają sportowego smaku.
Trzydrzwiowy biały Ford Fiesta ST 1,5 robi niesamowite wrażenie na wszystkich, którzy już nim mieli okazję się przejechać. Samochód już z zewnątrz zachęca, żeby wsiąść do niego i spróbować pobić rekord toru. Dynamiczna sportowa linia nadwozia, sportowy grill z czerwonym napisem ST, aerodynamicznie wyprofilowane zderzaki i napisy na progach Ford Performance zapowiadają frajdę z jazdy.
Jednak dopiero kiedy zasiądziemy za kierownicą i ruszymy na tor pokonując pierwsze zakręty zakochujemy się w nim i mamy wrażenie, że jedziemy „dorosłą” rajdówką. Samochód ma tak niesamowitą trakcję i tak się „odpycha”, że niewtajemniczeni pytają czy samochód ma napęd na cztery koła. Tryb „tor wyścigowy” otwiera w wydechu aktywne klapy i do naszych uszu dochodzi bardzo przyjemne basowe brzmienie. Po prostu miód na uszy i serca fanów motoryzacji i szybkich samochodów.
Ford Fiesta ST to idealny samochód na Track Day. Z powodzeniem też sprawdzi się na imprezach firmowych i okolicznościowych organizowanych na Torze Łódź. Już teraz możesz kupić komuś prezent i podarować voucher na jazdy Fiestą ST.

Teraz każdy ma możliwość samodzielnie przetestować nową Fiestę ST na Torze Łódź!

1. Można wypożyczyć naszego Forda na jazdy swobodne - Track Day. Wystarczy wybrać termin w Kalendarzu Wydarzeń i zaznaczyć opcję wybór samochodu: Ford Fiesta ST.

2.  Jest też opcja kupienia jazd Fiestą ST w formie vouchera podarunkowego. Otrzymasz go od razu po zakupie w formie elektronicznej na e-mail.