Skid Craft to najbardziej zaawansowane urządzenie do destabilizacji toru jazdy i treningu bezpiecznej jazdy.

Jest to całkowicie polska konstrukcja składająca się z metalowej ramy zamocowanej do podwozia i zawieszenia samochodu. Do ramy przykręcone są dodatkowe koła. Każde z nich, niezależnie jest sterowane hydraulicznie za pomocą skomplikowanego systemu przewodów, węży, czujników, pomp, kompresorów, siłowników, komputera i innych elementów, które wypełniają cały bagażnik pojazdu.

Urządzeniem Skid Craft można sterować w bardzo prosty sposób za pomocą tableta lub smartfona. W ciągu kilku sekund zmienia się charakterystykę samochodu i przyczepność wybranej osi lub dowolnego koła. Skid Craft pozwala wywołać nadsterowność, podsterowność, poślizg czterokołowy, a nawet odtworzyć zjawisko aquaplaningu.

Oprócz symulowania i trenowania właściwych reakcji na powyższe sytuacje drogowe, dzięki Skid Craft w bezpiecznych warunkach możemy też ćwiczyć zachowanie kierowców w przypadku nagłej utraty ciśnienia w oponie.

System dostosowuje zachowanie samochodu do poziomu szkolonego kierowcy. Urządzenie pozwala zrozumieć fizykę ruchu pojazdu, zagrożeń związanych z prędkością, a przede wszystkim poznania swoich reakcji, oraz zachowania samochodu w sytuacjach awaryjnych.

Szkolenia przy zastosowaniu Skid Craft mają za zadanie skorygowanie niewłaściwych nawyków i kształcenie odruchów kierowcy. Kierowcy w sposób niezwykle realistyczny i bezpośredni ale jednocześnie bezpieczny mogą szkolić się i zwiększać swoją świadomość.

Kliknij ten link i zobacz na naszym filmie jak działa i wygląda Skid Craft w akcji na Torze Łódź

Zapraszamy na Szkolenia Bezpiecznej Jazdy na Tor Łódź firmy i osoby prywatne.

Szkolenie doskonalenia techniki jazdy na Torze Łódź z zastosowaniem Skid Craft można kupić w formie vouchera w naszym sklepie internetowym - sklep Tor Łódź - SKID CRAFT

 

Tagi: SkidCraft SkidCar Driving Academy
#skidCraft #skidCar