Puchar Toru Łódź to kolejna impreza dla kierowców amatorów, którzy w bezpiecznych torowych warunkach mogą rywalizować.

Kierowcy sprawdzają się za kierownicami swoich samochodów pokonując w sesjach nitkę Toru Łódź najpierw zgodnie z jej kierunkiem, a następnie w rewersie. Samochody mają zamontowane transpondery indukcyjne Tag Heuer do pomiaru czasu. Oczywiście żeby każdy miał szanse i nie było sytuacji, że Fiat Seicento będzie rywalizował z Porsche 911 Turbo S, to samochody podzielone są na 5 klas w zależności od pojemności i napędów.

Puchar Toru Łódź jest realizowany w formule time attack. Dokładny opis imprezy Puchar Toru Łódź znajdziecie w poniższym linku: https://tor-lodz.pl/akademia-jazdy/70-puchar-toru-lodz

Pierwsza edycja imprezy Puchar Toru Łódź odbyła się 22.07.2021. Wystartowało 22 kierowców. Walka trwała do samego końca. Przez 6 godzin kierowcy jeździli najpierw po 3 sesje zgodnie z kierunkiem toru. Kolejne 3 sesje mieli do pokonania w odwrotnym kierunku do standardowego, w tzw. rewersie. Okazało się, że jazda w odwrotnym kierunku to zupełnie inne 17 zakrętów i czasy były całkowicie inne. Mimo, że długość nitki się nie zmieniła i nadal wynosiła około 1,5 km, to uczestnicy Pucharu Toru Łódź mieli o sekundę lub więcej gorsze czasy.

Mamy nadzieję, że oprócz radości u startujących to wydarzenie spowoduje, że będziemy jeszcze lepszymi kierowcami z jeszcze doskonalszą techniką jazdy.

Zapraszamy na kolejne edycje Pucharu Toru Łódź oraz Super OES Toru Łódź.

Czasy wszystkich przejazdów w standardowym kierunku oraz w rewersie
 

#PucharToruLodz