Zapraszamy na szkolenia techniki jazdy samochodami elektrycznymi na Tor Łódź.

W samochodach elektrycznych kierowca ma do dyspozycji pełną moc i natychmiastową reakcją na wciśnięcie pedału przyspieszenia od samego startu. Jest to ogromna przewaga bezpieczeństwa elektryków nad samochodami z silnikami spalinowymi.

Włączając się do ruchu albo przygotowując do wyprzedzania wciśnijcie w swoim samochodzie pedał przyspieszenia. Policzcie ile czasu upłynie zanim silnik wkręci się na obroty, zareaguje turbina, skrzynia biegów i samochód ruszy. W samochodach elektrycznych silniki reagują natychmiast dając Wam przewagę bezpieczeństwa. Elektryk natychmiast wykona Wasze polecenie.

Samochody elektryczne od startu dysponują niesamowitą dynamiką i przyspieszeniem, które jest wręcz nieosiągalne dla silników spalinowych. W trybie B (tryb odzyskiwania energii) jeżdżąc w ruchu miejskim odzyskujemy gigantyczne ilości energii, którą doładowywane są akumulatory. Pozwala to na przejechanie kilkuset kilometrów. Z punktu widzenia bezpieczeństwa tryb B - automatycznego hamowania silnikiem ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Przy każdym zdjęciu nogi z pedału przyspieszenia dociążana jest przednia oś przez co niwelowane jest zjawisko podsterowności i dzięki temu samochód lepiej skręca. Auto stabilniej się prowadzi w zakrętach.

Brak silnika, skrzyni biegów i wielu innych podzespołów powoduje przesunięcie masy pojazdu niżej. Jest to ogromna zaleta nie tylko zwiększająca komfort, ale i bezpieczeństwo przy pokonywaniu zakrętów. Akumulatory umieszczone w podłodze między osiami idealnie wręcz balansują masę samochodu. W połączeniu z wielowahaczowym zawieszeniem z tyłu i kolumnami McPhersona z przodu samochód elektryczny jest bardzo stabilny i przewidywalny w prowadzeniu. Powyższe elementy również przyczyniają się do tego, że VW ID.3 hamuje ze 100 km/h do zera na dystansie 35,4 m.

Samochodami elektrycznymi podróżujemy bezpiecznie w ciszy i komforcie. Dodatkowo ze świadomością, że oszczędzamy naszą planetę szczególnie wtedy jeżeli akumulatory ładujemy z energii wytworzonej przez fotowoltaikę.

Dzięki współpracy Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy z Grupą Krotoski możemy Wam BEZPŁATNIE udostępniać samochody elektryczne z grupy Volkswagen do testów na torze.

W ramach szkolenia techniki jazdy każdy może wypróbować i przejechać się po nitce toru m.in. VW ID.3, VW ID.4.

Szkolenie jest idealnym prezentem dla każdego kierowcy. Voucher na szkolenie techniki jazdy Safe Driver można kupić on-line na stronie https://tor-lodz.pl/sklep

Dane techniczne naszego VW ID.3

Moc: 204 KM / 310 Nm
Pojemność akumulatorów: 58 kWh
Zasięg na jednym ładowaniu: 426 km (WLTP)
Przyspieszenie 0-100 km/h: 7,3 s
Prędkość maksymalna: 160 km/h
Waga: 1719 kg
Napęd: RWD
Zawieszenie przód: kolumny McPhersona
Zawieszenie tył: wielowahaczowe