Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź to idealne miejsce do przetestowania najnowszego modelu Land Rover Defender. Do dyspozycji mamy 1,5 km asfaltową nitkę toru z 17 zakrętami, prostokątną i owalną płytę poślizgową, sekcje zraszanych zakrętów. Wokół toru znajdują się największe w regionie kopalnie żwiru gdzie możemy doświadczalnie przekonać się o możliwościach terenowych samochodów takich jak Land Rover Defender.

Nasi instruktorzy do testów otrzymali model pięciodrzwiowego Defendera z 3 litrowym silnikiem diesla R6 o mocy 250 KM i momencie obrotowym 570 Nm dostępnym przy 1.250 – 2.500 obr./min. Samochód wyposażony jest w automatyczną ośmiobiegową skrzynię biegów ZF, która przekazuje moc na 4 koła. Zestaw napędowy to sprawdzona, dobra konstrukcja rodem z BMW. Masa własna to 2.326 kg. Przyspieszenie 0 – 100 km/h wynosi 8 sekund, a prędkość maksymalna 188 km/h. Świetne rozwiązania techniczne w połączeniu z doskonałą jakością wykonania i bardzo dobrymi materiałami dają kierowcy poczucie luksusu. Nowy Land Rover Defender zachował klimat swojego pierwowzoru produkowanego od 1948 roku i zyskał wszystko co najlepsze i najnowocześniejsze z dzisiejszej motoryzacji.

Land Rover Defender doskonale radził sobie na zakrętach Toru Łódź zwłaszcza na nawierzchni o zmiennej przyczepności. Testowaliśmy go na płytach poślizgowych i zwilżonym śliskim asfalcie. Jest dość podsterowny. Zawieszenie jest niezwykle komfortowe, ale jednocześnie na tyle sztywne, żeby bezpiecznie pokonywać zakręty, bez nadmiernego przechyłu. Układ skrętny pozwala na dobre czucie drogi i kąta skrętu. Dynamiczny luksusowy Defender to przede wszystkim pełnoprawna legendarna terenówka. Jeżeli ktoś lubi off-road albo weekendowe wypady przez bezdroża i trudno dostępne tereny, to Defender sprawdzi się doskonale. Wysoki prześwit, napęd AWD w połączeniu z wieloma opcjami elektronicznego wspomagania kierowcy w terenie powodują, że każdy miłośnik klimatu pokocha to auto.

Cena testowanego modelu Land Rover Defender X-Dynamic z 3 litrowym dieslem zaczyna się od 388.700 PLN.

Dziękujemy Jaguar Land Rover Marvel za udostępnienie samochodu do testów.

Legendarny samochód terenowy w luksusowej wersji z najlepszą dostępną technologią. Łączy klimat rasowego kultowego samochodu z najnowszą techniką i najlepszą jakością.