Adrenalina i emocje sięgnęły zenitu. Mieliśmy niesamowitą frajdę i możliwość sprawdzenia na torze czterech bardzo szybkich Jaguarów F-Type R.

W ramach wydarzenia Jaguar F-Type RoadShow na Tor Łódź zawitały cztery tłuste koty. Testowaliśmy wersje cabrio i coupe w dwóch odmianach silnikowych.

Nam najbardziej do gustu przypadł Jaguar F-Type R 5.0 V8 z ceramicznymi hamulcami o mocy: 575 KM / 700 Nm. Przyspieszenie 0 – 100 km/h: 3,7 s. Prędkość maksymalna 300 km/h. Napęd 4x4, 8-biegowa automatyczna skrzynia QuickShift. Masa własna 1818 kg.

Samochód genialnie nadaje się do luksusowego podróżowania po drogach publicznych jak i do szaleństw na torze. Jakość wykonania każdego detalu to mistrzostwo świata. Każdy element został doskonale zaprojektowany. Miłośnicy motoryzacji znajdą w nim wiele nawiązń do sportowych tradycji marki.

Wyłączamy kontrolę trakcji, ustawiamy tryb torowy i ruszamy na nitkę toru. Czuć ogromny zapas mocy dostępny już od najniższych obrotów. Towarzyszy nam przepiękna basowa muzyka z wydechu. Bardzo dobrze zestrojona sportowa skrzynia biegów idealnie dobiera przełożenia do stylu jazdy. Precyzyjnie, dobrze trzyma się drogi i idealnie pokonuje kolejne zakręty. Zawieszenie jest komfortowe i zarazem na tyle sztywne, żeby pozwolić sobie na pokonywanie zakrętów bardzo dynamicznie w lekkim poślizgu. Bezpośredni układ kierowniczy pozwala nam idealnie kontrolować i panować na autem. Jest niesamowicie przewidywalny i łatwy w prowadzeniu. Hamulce doskonale sobie radzą i nie tracą na wydajności nawet po wielu dynamicznych próbach sportowych.

To samochód idealny dla kierowców, którzy szukają luksusu, wygody i prestiżu. Na torze poczujemy się w nim jak kierowca F1. Przykro nam było rozstawać się z tymi wspaniałymi kociakami o łącznej mocy ponad 2000 koni mechanicznych. Na pewno na długo te samochody zostaną nam w pamięci i każdemu polecamy spróbować.

Zapraszamy na bezpłatne jazdy próbne Jaguarami F-Type i F-Type R do salonu Jaguar Land Rover Marvel i dziękujemy za udostępnienie samochodów do testów.