W ramach działań pro publico bono zaprosiliśmy dziś na Tor Łódź dzieci ze Szkoły Podstawowej Scholar i Liceum Ogólnokształcącego Erazmus w Aleksandrowie Łódzkim. Wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Zgierzu oraz Ratownikami Medycznymi rozpoczęliśmy akcję Bezpieczne Wakacje. Jak co roku bezpłatnie szkolimy i promujemy bezpieczne zachowania na drogach publicznych.

Część teoretyczną poświęconą bezpieczeństwu na drogach i pierwszej pomocy prowadzili policjanci z KPP w Zgierzu. Część praktyczna odbyła się na nitce toru. Nasi młodzi goście mieli za zadanie udzielić pomocy ofiarom zainscenizowanej, bardzo realistycznie wyglądającej sytuacji wypadku drogowego. W zdarzeniu ucierpiało kilka osób. Dzięki zdecydowanym, mądrym i odważnym działaniom dzieci pod okiem ratowników i policjantów uratowały wszystkich naszych statystów.

To bardzo ważne aby nie być obojętnym i umieć pomagać innym. Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Każdy regularnie powinien odświeżać swoją wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Nigdy nie wiemy kiedy taka wiedza może być potrzebna. 

Na koniec wszystkie dzieci w ramach nagrody miały okazje przejechać się po pełnej pętli Toru Łódź. Zaprosiliśmy je na fotel pasażera 370 konnego BMW M2, 261 konnej Toyoty GR Yaris oraz elektrycznego VW id.3 o mocy 204 KM.

Dziękujemy Dyrekcji obu szkół za to, że dbają o holistyczny rozwój swoich uczniów. Dziękujemy ratownikom medycznym i Komendzie Powiatowej Policji w Zgierzu za pomoc w organizacji akcji promującej bezpieczeństwo na naszych drogach.

Relacja z akcji bezpieczne wakacje na naszym kanale YouTube - https://youtu.be/ll9fggJ7Uj4