Pakiet mocy AC Schnitzer to bezpieczny sposób na poprawę dynamiki BMW. Przy zapewnieniu wytrzymałości i żywotności silnika zwiększony jest moment obrotowy o około 20%. Wyższa moc dostępna jest tylko w określnych warunkach. Silnik musi być odpowiednio rozgrzany i nie może przekroczyć górnych poziomów bezpiecznej pracy.

Standardowa moc 3 litrowego rzędowego silnika BMW M135i xDrive AC Schnitzer z seryjnych 326 KM wzrosła do 380 KM, a moment obrotowy z 450 Nm do 538 Nm. Pakiet AC Schnitzer to dodatkowy komputer z paletą czujników. Kontrolowane są niemal wszystkie parametry silnika, m.in. temperatura oleju, temperatura płynu chłodzącego, ciśnienie doładowania. Dodatkowa moc i moment obrotowy uzyskiwane są po rozgrzaniu oleju do 80 st. C. Kiedy temperatura płynu w chłodnicy przekracza 115 st. C. następuje powrót do bezpiecznych dla silnika parametrów seryjnych. Wyższy moment obrotowy i moc są dostępne już od 1000 obr./min, a ich wykres przebiega znacznie wyższej i bardziej płynnie niż seryjne wartości.

W praktyce podniesienie momentu obrotowego daje nam większą dynamikę, a więc bezpieczeństwo przy wyprzedaniu i włączaniu się do ruchu. Reakcje na gaz są znacznie szybsze, zarówno przy przyspieszaniu 0 – 100 km/h jak i przy prędkościach drogowych. Niezwykle jaskrawo różnica zauważalna jest przy przyspieszaniu na 5-tym biegu od 80 – 120 km/h. BMW z pakietem AC Schnitzer przyspiesza bez żadnej zadyszki, a kierowca czuje zapas mocy. Zwłaszcza, ze BMW M135i ma napęd na 4 koła i jest dość lekkie jak na dzisiejsze standardy, jego masa wynosi 1515kg.

Drugą korzyścią po zwiększeniu momentu obrotowego jest niższe spalanie. Wcześniej dysponujemy pełną mocą i dynamiką, bez konieczności wciskania pedału przyspieszenia podłogi i wkręcania silnika na wysokie obroty. Operujemy gazem płynniej co przekłada się na około 20% mniejsze zużycie paliwa i rzadsze wizyty na stacjach benzynowych.

Fanom marki BMW i tym którzy potrafią docenić niesamowite osiągi, przyspieszenie i dynamikę BMW M135i xDrive polecamy dozbrojenie w pakiet AC Schnitzer. Samochód z pakietem mocy AC Schnitzer jest bardziej ekonomiczny i dostarcza jeszcze większej radości z jazdy na drogach publicznych i na torze. Opcjonalne lekkie dwuczęściowe hamulce wentylowane na przedniej i tylnej osi potrafią skutecznie zatrzymać samochód na krótkim dystansie.