Nowy oręż polskiej policji drogowej do walki z piratami drogowymi. Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu otrzymała nowy samochód pościgowy. Od dziś kierowcy, którzy znacznie przekraczają prędkość i stwarzają zagrożenie drogowe nie mogą się czuć bezkarni. Zgierska drogówka ma do dyspozycji Porsche 911 Turbo S o mocy 650 KM, które przyspiesza 0-100km/h w 2,7 s. Supersamochód ma napęd na 4 koła i rozpędza się aż do 330 km/h.

Ogromna moc i niesamowite osiągi wymagają od policjantów ponadprzeciętnych umiejętności. Dlatego od dawna kadra policjantów szkoli się w ODTJ Tor Łódź. Pod okiem doświadczonych instruktorów techniki jazdy trenują szybką i bezpieczną jazdę. Na szkoleniach wykorzystywana jest pełna infrastruktura obiektu m.in. dwie płyty poślizgowe, sekcja zraszanych zakrętów i 1,5 km asfaltowa pętla toru z 17 zakrętami.

Fundatorem nowego samochodu dla Policji jest Tor Łódź. Zarząd Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy zobowiązał się do przekazywania kolejnych supersamochodów dla policji co roku pierwszego dnia kwietnia.

Możliwości policyjnego Porsche 911 Turbo S możecie zobaczyć w tym filmie - https://youtu.be/tVgmux1oFYE