Nasze nowe BMW M3 Competition xDrive pod maską skrywa tradycyjnie już „rzędową szóstkę” (podwójnie doładowaną), która charakteryzuję się mocą 510 KM i 650 Nm, przenoszonych na asfalt za pośrednictwem napędu na 4 koła. Niezwykle duża moc i moment powoduje przyśpieszenie wbijające głowę w zagłówek fotela, ten natomiast cechuję się świetnym trzymaniem bocznym, dzięki temu pokonując 17 zakrętów naszego toru nie musimy walczyć o prawidłową pozycję za kierownicą. W pokonywaniu zakrętów Toru Łódź wspomaga nas aktywny mechanizm różnicowy. Na prostej w suchych warunkach pierwszą setkę osiągamy w 3,5 sekundy, skuteczności nie można odmówić również hamulcom.

Samochód prowadzi się bardzo pewnie i mimo dość dużej masy ok. 1855kg pokonywanie zakrętów Toru Łódź jest czystą przyjemnością. Tryby jazdy oraz możliwość ustawienia parametrów pracy osobno dla ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów (6 ustawień), zawieszenia, układu hamulcowego oraz oczywiście silnika powodują że z M3 możemy zrobić zarówno torową bestię jak i w miarę komfortowy samochód, którym możemy zabrać rodzinę na weekendowy wyjazd.

Bagażnik jak na sedana ma przyzwoitą pojemność 480l. Tylna kanapa jest wygodna. Trudność jednak w tym przypadku powoduje wsiadanie i wysiadanie z samochodu ale jeżeli ktoś ma problemy z kręgosłupem raczej nie kupuje BMW z serii M. Łatwość prowadzenia znika kiedy wyłączamy napęd na 4 koła (a co za tym idzie kontrolę trakcji). Samochód staje się wówczas mocno nadsterowny i wymagający, dając przy tym niezwykle dużo emocji.

Już dziś możesz zapisać się na jazdy BMW M3 Competition xDrive na Torze Łódź i przekonać się ile przyjemności i adrenaliny potrafi dawać to auto. Samochód jest dostępny również do wynajęcia na szkolenia techniki jazdy.

#bmw #bmwm #m3 #bmwm3 #bmwm3xdrive