Nie mogliśmy się już doczekać następcy kultowego BMW M2. Ciekawi byliśmy co zmieniło się w nowym BMW M2 Coupe G87. Jest więcej mocy bo aż 460 KM, mamy 8-biegową automatyczną skrzynię biegów, 550 Nm i przyspieszenie 0-100 km/h na poziomie 4,1 s. Masa własna wynosi 1800 kg. Tak jak w poprzednim modelu F87 napęd wyłącznie na tylną oś.

Postanowiliśmy od razu sprawdzić jak spisuje się na torze premierowe BMW M2 i czy uda się wykręcić lepszy czas niż poprzednią wersją. Trakcja jest dużo lepsza niż w poprzedniku, opony bardzo dobrze trzymają w zakrętach. Na prostych przy dynamicznym przyspieszaniu również jest całkiem nieźle. Hamulce w trybie sport działają bardzo wydajnie, wręcz agresywnie. Zawieszenie, silnik, pracę hamulca, kierownicy, kontroli trakcji, obrotów i skrzyni biegów możemy ustawić w kilku dostępnych trybach. Ustawiamy wszystko w najbardziej ekstremalnym sportowym ustawieniu i włączamy w opcję Track (aby wyłączyć wszystkie systemy bezpieczeństwa i asystowania kierowcy). Mamy do okiełznania bestię z napędem RWD i około 1,5 km pętlę Toru Łódź z 17 zakrętami na wyłączność. Adrenalina i emocje sięgają zenitu. Ten samochód został stworzony do niekończącej się zabawy na torze. Dostarcza kierowcy mnóstwo radości z jazdy.

Jeżeli jesteście ciekawi jaki czas udało się wykręcić zapraszamy do śledzenia naszego kanału YouTube, gdzie wkrótce umieścimy film z przejazdu zawierający on-board z najszybszego okrążenia na Torze Łódź najnowszym, jednym z pierwszych w Polsce BMW M2.

Zapraszamy również wszystkich fanów BMW M, którzy chcą osobiście przekonać się na torze za kierownicą jak jeździ nowe BMW M2. Vouchery na przejazdy BMW M2 kupicie on-line na tej stronie: tor-lodz.pl/sklep

Nowe BMW M2 i M3 można też będzie zobaczyć i wynająć na BMW M CUP na Torze Łódź w lipcu i sierpniu tego roku. Więcej informacji o BMW M CUP znajdizecie na stronie: BMW M CUP Tor Łódź