Jesień i zima to pory roku kiedy szczególnie musimy uważać na drogach. Jest ślisko i mamy do czynienia ze zmienną przyczepnością. Mokry asfalt pokryty liśćmi, śniegiem i lodem powoduje, że droga hamowania naszego samochodu znacznie się wydłuża.
Dodatkowym utrudnieniem jest zmniejszona widoczność. W ciągu dnia słońce niżej operuje i oślepia nas podczas jazdy. Wcześniej też robi się ciemno, często mamy mokre i zaparowane szyby. 
 
Dlatego szczególnie teraz warto skorzystać ze szkoleń bezpiecznej jazdy jakie oferuje Akademia Bezpiecznej Jazdy Tor Łódź.
 
Na naszych szkoleniach w teorii i w praktyce na płytach poślizgowych omówimy i wyjaśnimy na czym polega hamowanie awaryjne i przejazd przez śliski zakręt. Trenujemy omijanie przeszkód na śliskiej nawierzchni. Do tego celu wykorzystujemy dużą prostokątną płytę poślizgową, która zraszana idealnie symuluje warunki jazdy w czasie gołoledzi. Ćwiczymy też jazdę przy zmiennej przyczepności, kiedy dwa koła znajdują się na przyczepnym asfalcie, a dwa na luźnej / śliskiej nawierzchni. Na płycie poślizgowej owalnej, zapoznajemy się z niebezpiecznym zjawiskiem poślizgu bocznego i ćwiczymy właściwe reakcje.

W praktyce w bezpiecznych warunkach sprawdzisz jak długą drogę hamowania na śliskim ma Twój samochód i przetestujesz w rzeczywistości jakość swoich opon.

Terminy Szkoleń Bezpiecznej Jazdy na Torze Łódź