Prowadzenie samochodu może się wydawać łatwym zajęciem. Problemy pojawiają się kiedy sytuacja jest nietypowa – śliska nawierzchnia, słaba widoczność, dużo ostrych zakrętów. Słaba umiejętność panowania nad pojazdem i dodatkowa panika z tego powodu bywa często przyczyną stłuczek i wypadków. 
Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w centrum Polski proponuje szkolenia z zakresu świadomego i bezpiecznego prowadzenia pojazdu.

Dla kogo jest to szkolenie
Ktoś może powiedzieć, że nie jeździ po górskich serpentynach i nie ma potrzeby wydawać dodatkowych pieniędzy na doszkalanie, ale czy nawet na płaskim terenie nie czyha na kierowcę wiele pułapek. W poślizg zimą można wpaść nawet w środku miasta – co jest tym bardziej niebezpieczne, że istnieje duże prawdopodobieństwo stłuczki lub uderzenia w przechodniów. Dlatego doskonalenie techniki jazdy jest tak naprawdę dla każdego. Zapraszamy osoby posiadające własny samochód i prawo jazdy kategorii B, resztą zajmie się nasz ośrodek.

Świadome prowadzenie pojazdu
Wiele szkoleń tego typu zwraca zbyt dużą wagę na samo „wyjeżdżenie” po trudnym terenie. My stawiamy na równi na teorię i skrupulatnie przemyślaną praktykę, które składają się na doskonalenie jazdy. Małe grupki uczestników ćwiczą w poszczególnych miejscach toru, instruktor dokładnie tłumaczy na czym polega np. nadsterowność, podsterowność, hamowanie awaryjne. Korzystanie z prostokątnej i owalnej maty poślizgowej pozwala tę wiedzę wykorzystać w praktyce.

Wygoda i profesjonalizm
Oferujemy uczestnikom naszych szkoleń wyposażenie i zaplecze na najwyższym poziomie. Część teoretyczna zajęć odbywa się w sali z dostępem do urządzeń multimedialnych. Część praktyczną ćwiczymy na torze o długości nitki 1,5 km, z dużą ilością zakrętów i zróżnicowanymi poziomami. Każdy odcinek drogi jest dobrze omówiony, a szkoleni ćwiczą tam wystarczająco długo, żeby opanować różne techniki, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi szybka jazda samochodem. W przerwach między poszczególnymi częściami zajęć można się napić kawy, herbaty. Przewidujemy też przerwę obiadową.