Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź to obiekt składający się z budynku z salą konferencyjną i kawiarnią, parkingu na kilkadziesiąt samochodów oraz nitki toru.

Główną atrakcją ODTJ Tor Łódź jest asfaltowa nitka toru o długości 1,5km i szerokości 8-12m. Różnica poziomów wynosi aż 6,5m, co jak na lokalizację w centralnej Polsce jest ewenementem.

Tor jest bardzo techniczny i idealnie nadaje się do szkoleń samochodowych i motocyklowych. Kierowcy mają do pokonania 10 zakrętów w lewo i 7 zakrętów w prawo. Dodatkowym atutem są 4 łączniki dzięki, którym można rekonfigurować i zmieniać trasy. Stwarza to też możliwość podzielenia toru na sekcje i szkolenie kilku grup kierowców w jednym czasie na kilku różnych modułach. Dwie maty poślizgowe oraz sekcja zraszanych zakrętów stanowią również bardzo ważny i efektywny element szkoleniowy, bardzo często używany podczas szkoleń bezpiecznej jazdy.

Tor Łódź można pokonywać również w rewersie. Pułapki żwirowe, szerokie  pobocza i brak jakichkolwiek barier wzdłuż nitki toru gwarantują bezpieczeństwo dla uczestników i ich pojazdów. Najdłuższa prosta liczy prawie 400m i na szkoleniach doskonalenia techniki jazdy jest wykorzystywana do ćwiczenia nazywanego hamowaniem równoległym.

Każdy z kierowców ma swoje ulubione zakręty i żeby łatwiej było o nich rozmawiać i prowadzić dyskusje o technice ich pokonywania postanowiliśmy je dla wygody ponumerować na załączonej mapce. Nasi instruktorzy techniki jazdy na kursach doskonalenia techniki jazdy uczą jak prawidłowo wchodzić w zakręt, jak prawidłowo szybko pokonać zakręt, jak prawidłowo skręcać na śliskim.

Zakręty są celowo i rozmyślnie zaprojektowane w taki sposób, żeby można było trenować różne sytuacje drogowe i wywoływać takie zjawiska jak nadsterowność i podsterowność.