Nowy Ford Fiesta ST gwarantuje niezwykłą frajdę z jazdy na naszym torze. Możecie go wynająć na szkolenia realizowane przez Akademię Bezpiecznej Jazdy Tor Łódź, eventy firmowe, imprezy okolicznościowe (urodziny, wieczór kawalerski, etc.). Samochód jest też do Waszej dyspozycji na treningach bezpiecznej jazdy czyli na imprezach typu Track Days na Torze Łódź - kup Voucher na jazdy Fordem Fiesta ST.

Ford Fiesta ST przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,5 s. Wyposażony jest w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu LSD, potocznie określany mianem szpery przygotowany przez uznaną brytyjską firma Quaife. Mechanizm ma na celu zwiększenie momentu napędowego na kole dysponującym większą przyczepnością, co pozwala w pełni wykorzystać możliwości 200 konnego silnika bez efektu buksowania kół np. na wyjściu z ciasnego zakrętu. Szpera dodatkowo współpracuje z udoskonaloną kontrolą wektorowania momentu napędowego, która jeszcze bardziej ogranicza podsterowność auta w ciasnych zakrętach. Fiesta ST posiada system Launch Control do optymalizacji startu i poprawy osiągów oraz zmodyfikowane zawieszenie tylnej osi. Dwururowe amortyzatory Tenneco z przodu i z tyłu wykorzystują technikę zaworków RC1 do tłumienia zależnego od częstotliwości, dzięki temu lekka Fiesta (1262 kg) niezwykle precyzyjnie i szybko może pokonywać zakręty naszego toru. Samochód ma genialne sportowe wnętrze z fantastycznymi fotelami kubełkowymi Recaro, grubą, mięsistą kierownicą, rasowo wyglądającą dźwignią zmiany biegów i tradycyjnym hamulcem ręcznym.

Parametry Ford Fiesta ST, Mk8 model z 05/2019r:
Napęd na przednią oś z mechanizmem różnicowym LSD i manualną 6 biegową skrzynią biegów
Moc silnika: 200 KM przy 6000 obr/min
Maksymalny moment obrotowy: 290 Nm przy 1600-4000 obr/min
Przyspieszenie od 0 do 100km/h: 6,5 s
Prędkość maksymalna: 232 km/h
Waga samochodu: 1262 kg

Cennik za wynajem Forda Fiesta ST (200KM) na Track Day, szkolenia, eventy, imprezy firmowe i  okolicznościowe:
- szkolenia doskonalenia techniki jazdy 1-go stopnia: 399zł
- szkolenia doskonalenia techniki jazdy 2-go stopnia: 799zł
- Track Day: 599zł

Cena wynajmu na Track Day zawiera limit kilometrów (do 15km tj. około 10 okrążeń). Każdy rozpoczęty dodatkowy kilometr to koszt 39zł. Wymagana jest kaucja w wysokości 1000zł, którą można opłacić kartą, gotówką lub przelewem przed wjazdem na nitkę toru. Kaucja jest zwracana na koniec Track Day.

Kup Voucher na jazdy Fordem Fiesta ST

Przeczytajcie jak Ford Fiesta ST spisuje się na torze i jak oceniają go instruktorzy techniki jazdy Tor Łódź.