Mekka dla miłośników motoryzacji, idealna lokalizacja w samym centrum Polski. Skrzyżowania autostrad A1 i A2, węzeł Styków. Szybki dojazd bez skrzyżowań i korków, wjazd z DK71 (trasa Stryków - Zgierz).

- 95 km od Warszawy
- 170 km od Katowic
- 170 km od Poznania
- 180 km od Wrocławia
- 190 km od Krakowa
- 270 km od Gdańska

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź posiada nowoczesną infrastrukturę klasy premium w postaci budynku z klimatyzowaną salą konferencyjną, kawiarnią, parkingi, sekcje zraszanych zakrętów, owalną płytę poślizgową, prostokątną płytę poślizgową oraz nitkę toru o następujących parametrach:

Nawierzchnia: asfalt (mieszanka drogowa)
Długość: 1,5 km
Szerokości: 8-12 m (+pobocza betonowe o szerokości 1 m)
Zakręty: 17 (11 lewych, 6 prawych)
Różnica poziomów: 6,5 m (najwyższy punkt: 202,5 m n.p.m., najniższy punkt – 196,00 m n.p.m.)
Ilość łączników: 4

Tor Łódź wyposażony jest w nowoczesny system indukcyjnego pomiaru czasu Tag Heuer. Kierowcy samochodów osobowych, motocykli lub gokartów otrzymują transpondery, które wysyłają podczas jazdy na torze automatycznie sygnały do centralnego komputera. Czasy okrążeń wyświetlane są na ekranie w budynku oraz na smartphone. Pozwala to na konfrontowanie ze sobą rezultatów różnych kierowców i śledzenie postępów przy pokonywaniu wyznaczonej trasy.

Tor jest przeznaczony przede wszystkim do szkoleń bezpiecznej jazdy dla kierowców samochodów osobowych i motocykli. Idealnie też nadaje się do organizacji imprez firmowych. Istnieje możliwość podziału na 3 sekcje, dzięki czemu uczestnicy szkoleń mogą w tym samym czasie w 3 grupach szkolić się na nitce toru wyposażonej w sekcje zraszanych zakrętów, owalnej płycie poślizgowej oraz prostokątnej płycie poślizgowej.

Tor Łódź jest pierwszym w województwie łódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy wpisanym do rejestru ODTJ Wojewody Łódzkiego pod nr 002E.

Mapa z nitką Tor Łódź do pobrania w plikach JPG i PDF.

Zapraszamy na wirtualny spacer po nitce Toru Łódź i budynku.

Akademia Bezpiecznej Jazdy