Wraz z końcem wakacji podsumowujemy cykl bezpłatnych szkoleń samochodowych bezpiecznej jazdy, które odbywały się w każdy poniedziałek lipca i sierpnia tego roku w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź. Celem kampanii było zwiększenie świadomości kierowców i poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych. W ramach kampanii społecznej „Bezpieczne Wakacje” nasi instruktorzy techniki jazdy przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi oraz Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w Łodzi przeszkolili około 300 kierowców. Uczestnicy nie ponosili kosztów szkolenia. Akcja w całości była finansowana przez Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź i Akademię Bezpiecznej Jazdy Tor Łódź.

Uczestnicy szkoleń zapoznawali się w teorii i praktyce z technikami skrętu, hamowania i omijania awaryjnego oraz zjawiska poślizgu bocznego. Na szkoleniach wykorzystywana była pełna nitka toru i dwie płyty poślizgowe. W celu maksymalizacji efektywności szkoleń odbywały się one w małych grupach, a uczestnicy mieli zapewnioną bezpośrednią opiekę instruktorską.

Akcję społeczną bezpłatnych szkoleń doskonalenia techniki jazdy patronatem honorowym objęli:
- Prezydent Miasta Łodzi
- Urząd Marszałkowski w Łodzi
- Starostwo Powiatowe w Zgierzu
- Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
- Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi

Dystrybucją zaproszeń zajmowali się partnerzy medialni akcji:
- WP.pl
- TVP3 Łódź
- Radio Łódź
- Express Ilustrowany
- Dziennik Łódzki

Dziękujemy wszystkim uczestnikom szkoleń. Szczególnie dziękujemy policjantom i ratownikom medycznym, którzy wspólnie z naszą akademią jazdy prowadzili szkolenia i pokazy resuscytacji. Dziękujemy też patronom honorowym i medialnym, którzy przyłączając się do naszej akcji społecznej, przyczynili się aktywnie do zwiększenia umiejętności i świadomość kierowców jeżdżących po naszych drogach publicznych.

Patronat honorowy:

Tor Łódź

Patronat medialny:
Tor Łódź