Wkrótce opublikujemy film z pierwszej edycji imprezy Toyota GR Yaris CUP. Na Torze Łódź 30.09.2021 spotkali się właściciele najbardziej dynamicznego modelu Toyoty jaki jest w tej chwili produkowany.

Na Tor Łódź przyjechało 18 Toyot GR Yaris. Po przywitaniu i rejestracji uczestników rozpoczęliśmy szkolenie techniki jazdy. Krótka teoria w sali konferencyjnej, później przerwa na kawę i ruszamy na nitkę toru. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy. Każda z grup na przemian ćwiczyła pod okiem licencjonowanych instruktorów w 3 sekcjach toru. Wykorzystywane były: płyta poślizgowa owalna, płyta poślizgowa prostokątna, sekcja zraszanych zakrętów oraz nitka toru. Trening zawierał elementy naszych szkoleń sportowych, czyli szkolenie techniki jazdy - poziom 3 (expert). Skupiliśmy się najbardziej na elemetach techniki jazdy takich jak: trening nadsterowności na płycie poślizgowej owalnej, slalom na płycie poślizgowej prostokątnej, balans samochodu na sekcji zraszanych zakrętów, optymalizacja nitki toru jazy.

Po szkoleniu uczestnicy otrzymali nr startowe, transpondery Tag Heuer do pomiaru czasy i zaczęła się prawdziwa zabawa. Toyota GR Yaris powstała do zabawy na torze. Moc 261 KM, zeszperowany napęd 4x4, sportowe zawieszenie, doskonałe hamulce i trakcja powodują, że kierowca chce nim dynamicznie pojechać. Tor Łódź, to idealne, bezpieczne miejsce, żeby wykorzystać potencjał auta. Jeździliśmy w grupach po 6 samochodów na nitce toru i każdy walczył o jak najlepszy czas. Po przerwie obiadowej wróciliśmy do przejazdów na czas, ale jeździliśmy w rewersie, czyli w drugą stronę toru.

Około godziny 16 zakończyliśmy zmagania i przyszła pora na podsumowanie szkolenia oraz rywalizacji. Instruktorzy podsumowali szkolenie wręczyli certyfikaty. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i upominek od Toyota Polska. Najszybsi, którzy stanęli na podium dostali puchary i nagrody ufundowane przez Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź.

Już za kilka dni opublikujemy film z wydarzenia. Zapraszamy w sobotę 27.11.2021 na drugą edycję Toyota GR Yaris CUP na Tor Łódź. Cieszymy się, że ta impreza tak bardzo przypadała Wam do gustu i otrzymujemy tak wiele zapytań o termin kolejnej.

Pozdrawiamy wszystkich uczestników i gratulujemy najszybszym, którzy mieli przyjemność stanąć na podium. Dziękujemy Toyota Polska za wsparcie w organizacji tej imprezy.

Lista zwycięzców pierwszej edycji Toyota GR Yaris CUP na Torze Łódź:
1 miejsce - Sławek Popczyński
2 miejsce - Max Chmara
3 miejsce - Dawid Życki


Czasy wszystkich przejazdów możecie zobaczyć na stronie: https://tor-lodz.pl/track-day
Toyota GR Yaris Cup na Torze Łódź organizowana była pod patronatem Toyota Polska. Realizowana była przez Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy TOR ŁÓDŹ. Prowadzona przez licencjonowanych instruktorów techniki jazdy ODTJ Tor Łódź.

Pełną galerię zdjęć z pierwszej polskiej edycji Toyota GR Yaris CUP znajdziecie na naszych mediach społecznościowych.