Jaguar I-Pace to pierwszy elektryczny model tej marki. Z zewnątrz dynamiczna i zwarta sylwetka ze sportowymi akcentami. Wewnątrz wysokiej jakości materiały i doskonała jakość. Samochód ma niepowtarzalny arystokratyczny styl i brytyjską duszę. Jaguar to synonim luksusu, prestiżu i dobrego smaku dokładnie tak czujemy się za kierownicą I-Pace.

Jaguar I-Pace posiada napęd na obie osie i rozwija łączna moc z dwóch silników na poziomie 400 KM i maksymalny moment obrotowy 696 Nm. Przyspiesza 0 – 100 km/h w 4,8 s i rozpędza się do 200 km/h. Wyposażony jest w akumulatory o pojemności 90 kWh. Możemy je ładować prądem zmiennym o maksymalnej mocy 11 kW lub prądem stałym o mocy nie większej niż 100 kW. Wg katalogu przejedziemy nim 480 km. W rzeczywistych warunkach i normalnym trybie jazdy ten zasięg realnie będzie o 30-40% mniejszy. I-Pace ma ponadprzeciętnie sprawny układ chłodzenia akumulatora TMS (Thermal Management System) opracowany i przetestowany w Formule E. Ma to znaczenie zwłaszcza przy intensywnym użytkowaniu. Masa własna to 2133 kg. Środek ciężkości jest nisko umieszczony, a rozkład masy pomiędzy osiami to 50:50. W odróżnieniu od samochodów z paliwem płynnym ten balans jest stały niezależnie od stopnia naładowania baterii. Samochód wyhamowuje ze 100 km/h do zera na dystansie 34 m.

Włączamy najbardziej sportowy tryb (Dynamic), dezaktywujemy kontrolę trakcji i wjeżdżamy na pętlę toru. Samochód jest na 20 calowych kołach i letnich oponach. Żwawo przyspiesza i nie odczuwamy, że jedziemy ciężkim crossoverem. W zakrętach jest podsterowny. Bardzo precyzyjnie można dawkować przyspieszenie i hamulec. I-Pace zapewnia dynamikę i komfort. Pneumatyczne zawieszenie daje świetne wyczucie drogi.

Jaguar I-Pace jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in.:
2019 – tytuł World Car of the Year
2019 – tytuł World Car Design of the Year
2019 – tytuł World Green Car of the Year

Dziękujemy za udostępnienie samochodu do testów firmie Jaguar Land Rover Marvel.

Cena nowego Jaguara I-Pace zaczyna się od 433.720 PLN.

Więcej zdjęć z testu Jaguara I-Pace na Torze Łódź znajdziecie na naszym profilu instagram