Toyoty Hilux to przemyślana konstrukcja samochodu do ciężkich prac w trudnym i wymagającym terenie. Napędy świetnie radzą sobie w otaczających Tor Łódź żwirowniach, wzniesieniach i zjazdach. Toyota Hilux waży 2,3 tony. Można na nią załadować nawet 1040 kg ładunku. Maksymalna masa przyczepy wzrosła do 3,5 ton.

Jeżeli chcemy mieć niezniszczalnego komandosa do zadań specjalnych i ciężkiej pracy w trudnych warunkach, to nie możemy od niego wymagać parametrów samochodu do szybkiej, precyzyjnej jazdy. Toyotę Hilux można zaprząc do ciężkiej ciągłej pracy w ekstremalnym terenie, np. na budowie. Ma wygodną kabinę do komfortowej pracy, genialną trakcję i napędy 4x4.

Pod maską Toyoty Hilux znajduje się turbodiesel o pojemności 2.8 litra. Moc 204 KM i 500 Nm. Napęd 4x4 i 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Przyspieszenie 0-100 km/h wynosi 10,7 sekundy.

Samochód owszem może bezpiecznie przemieszczać się po asfaltowych drogach publicznych, ale nie jest to jego żywioł i trzeba uważać z prędkościami i dynamiką wchodzenia w zakręty. Zawieszenie jest bardzo miękkie, zestrojone do jazdy w terenie i do uzyskiwania maksimum przyczepności na luźnych nawierzchniach.

Cena testowanego egzemplarza Toyota Hilux INVINCIBLE zaczyna się od 193.000zł netto.

Dziękujemy Toyota Łódź za udostępnienie samochodu do testów.