Mieliśmy przyjemność przetestować na torze i płytach poślizgowych ODTJ Tor Łódź BMW i4 M50 Gran Coupe. Porównaliśmy go z naszym torowym BMW M3 Competition o mocy 510 KM.

BMW i4 M50 Gran Coupe wg nas ciekawszą propozycją marki niż BMW M3 i BMW M4. Sprawdziliśmy powyższe modele w deszczowych warunkach na Torze Łódź. BMW i4 M50 dostarcza kierowcy mnóstwo pozytywnych emocji i adrenaliny. Jest idealnie wyważone, a nisko umieszczona masa powoduje, że auto daje wiele frajdy przy pokonywaniu 17 zakrętów naszego toru.

Dane techniczne BMW i4 M50 Gran Coupe:
Moc: 544 KM / 795 Nm
Przyspieszenie 0-100 km/h: 3,9 s.
Prędkość maksymalna: 225 km/h
Masa własna: 2290 kg
Napęd: AWD
Pojemność akumulatora: 81,1 kWh
Maksymalny prąd ładowania AC/DC: 11/205 kW

Sprawdziliśmy elektryczne BMW na płytach poślizgowych podczas prób zapożyczonych z naszych szkoleń techniki jazdy. Sprawdziliśmy jak BMW i4 zachowuje się na śliskiej nawierzchni, jak hamuje, jak skręca i jak zachowuje się w zakręcie, także na nawierzchni o zmiennej przyczepności. BMW i4 to propozycja dla tych, którzy lubią wyskoczyć na tor pobawić się na Track Day. Oczywiście idealnie jest jeżeli na torze znajduje się publiczna szybka ładowarka taka jak na Torze Łódź - GreenWay o mocy 2 x 120 kW. Około 30 min. ładowanie wystarcza na 3 godzinny trening techniki jazdy i bardzo dynamiczne 60 okrążeń pełnej pętli Toru Łódź.

Czekamy na komentarze ortodoksów, którzy być może bez przetestowania M50 zaczną go krytykować;)

Dziękujemy za udostępnienie samochodu do testów BMW Premium Arena Łódź.

Polecamy szkolenia techniki jazdy Szkolenie techniki jazdy z wykorzystaniem płyt poślizgowych ODTJ Tor Łódź. Kurs dla każdego kierowcy, który chce budować świadomość i nauczyć się właściwych reakcji na poślizgi i sytuacje awaryjne. Pod okiem doświadczonych licencjonowanych instruktorów ODTJ Tor Łódź w bezpiecznych warunkach trenujemy na profesjonalnym obiekcie w samym centrum Polski przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2.