Testujemy nowe Volvo EX30 Twin Motor Performance z napędem AWD o mocy 428 KM / 543 Nm. W teście instruktorzy techniki jazdy ODTJ Tor Łódź ze szczególną uwagą oceniają właściwości jezdne nowego elektrycznego Volvo.

Sprawdziliśmy jaki czas uda się zrobić na Track Day nowym 428 konnym Volvo EX30.

Samochód jest przewidywalny dla kierowcy, ma dobrą trakcję, świetnie skręca i ma duży potencjał, żeby uzyskać jeszcze lepszy czas na torze. Jednak elektroniczna kontrola trakcji na torze psuje zabawę i w połowie zakrętu mocno przyhamowuje prawie 2 tonowego małego SUVa. Mimo takich przeciwności i faktu, że samochód testowy mial zwykle miejskie opony, udało się uzyskać czas dobry czas: 1:05.

Volvo EX30 jest zaprojektowany z nastawieniem na bezpieczeństwo. Test na torze udowodnił, że także aktywne. Elektronika czuwa i natychmiast koryguje i temperuje agresywne i zbyt dynamiczne poczynania kierowcy. To idealny samochód do bezpiecznej jazdy miejskiej.

Bardzo często odwiedzacie nas na naszych trenigach Track Day samochodami rodzinnymi (SUV, kombi) i Ci którzy próbowali przejazdów z pomiarem czasu wiedzą, że wynik Volvo EX30 to bardzo zacny rezultat. Świetny czas na torze, który uzyskany jadąc Volvo EX30 świadczy bardzo dobrze o tym modelu w kontekście właściwości jezdnych, a co za tym idzie bezpieczeństwa aktywnego. Samochód bardzo stabilnie, bezpiecznie pokonywał 17 zakrętów ODTJ Tor Łódź.

Wybierając markę Volvo, klienci najczęściej sugerują się bezpieczeństwem, z którego Volvo zawsze słynęło. Miłoścników szweckiej marki i nie tylko zapraszamy zatem na szkolenia bezpiecznej jazdy Safe Driver na Torz Łódź.

Dane techniczne Volvo EX30 Twin Motor Performance:

Akumulator: 69 kWh (64 kWh netto)
Przyspieszenie 0-100 km/h (wg producenta): 3,6 s
Prędkość maksymalna: 180 km/h
Masa własna: 1960 kg
Maksymalna moc ładowania DC: 175 kW / AC: 22 kW

Dziękujemy za udostępnienie samochodu Volvo Nova Łódź

#volvo #ex30 #torlodz #safeDriver #szkolenieBezpiecznejJazdy