W niedzielę 20 stycznia na Torze Łódź wystartował już trzeci sezon Super OES Toru Łódź. Impreza dla kierowców amatorów chcących poprawiać swoją technikę jazdy i doskonalić umiejętności w bezpiecznych warunkach.  Rywalizacja na torze rozpoczęła się wg harmonogramu o 8:00 od rejestracji uczestników, wydania nr startowych i badania technicznego. Do startu dopuszczone zostały wyłącznie samochody sprawne technicznie i spełniające warunki regulaminu ODTJ Tor Łódź i regulaminu Super OES Toru Łódź. Po odprawie bezpieczeństwa obowiązkowej dla wszystkich kierowców około godz. 9:30 odbyły się jazdy zapoznawcze po trasie przygotowanej przez instruktorów Akademii Bezpiecznej Jazdy Tor Łódź. Pilotował nas Safety Car z salonu Nissan Rzgów (sponsor nagród). Tuż przed godziną 10:00 na starcie stanęły 43 załogi podzielone na pięć klas w zależności od pojemności, mocy samochodów oraz napędów. Od najuboższego w konie mechaniczne Fiata CC startującego w klasie do 1300cm3, przez klasy drugą (do 1600cm3), trzecią (do 2000cm3) zdominowaną przez Hondy i BMW, czwartą (powyżej 2000cm3 i napędem na jedną oś) reprezentowaną przez przednionapędowe Renault Megane, Clio, Mini Nissan Quashqai i tylnonapędowy bardzo szybki Mercedes CLS. Ostatnią najmocniejszą klasę stanowiły samochody o poj. powyżej 2l i napędem na 4 koła. W tej klasie były m.in. takie auta jak Ford Focus RS, Subaru Impreza WRX STi, Mitsubishi Lancer Evolution oraz najszybsze kombi świata Audi RS6, które wydawało się łamać zasady fizyki katapultując się do przodu przy każdym starcie z niewiarygodnym przyspieszeniem i genialną trakcją. Trasa o długości około 1,5km była bardzo zróżnicowana pod względem przyczepności ponieważ był do pokonania odcinek przez ponad 70m mocno oblodzoną płytę poślizgową. Do pokonania było kilkanaście zakrętów i 2x beczka (360st.).
W sumie odbyło sie 6 przejazdów z pomiarem czasu Tag Heuer. Około południa zawodnicy mieli  30 minutową przerwę na obiad, kawę i krótki odpoczynek. Przed ogłoszeniem wyników udało się wygospodarować kilkadziesiąt minut na przeprowadzenie dodatkowych jazd bez pomiaru czasu. Około 15:00 rozdane zostały puchary i nagrody dla wszystkich zwycięzców we wszystkich klasach i generalce. Najszybszy był Arek Kubiak jadący Renault Megane. Pełną listę zwycięzców 1. Rundy oraz punktację sezonu 2019 znajdziecie poniżej. Nowością w tym sezonie było losowanie dodatkowych nagród. Ci, którzy zostali do końca mogli wygrać dwa zaproszenia na Track Day oraz najbliższy Super OES Toru Łódź.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w zabawie i rywalizacji na Torze Łódź już 17 marca 2019 na kolejnej rundzie Super OES. Wcześniej możecie trenować jazdy po torze podczas Track Day. Zapraszamy też na szkolenia doskonalenia techniki jazdy prowadzone przez doskonałych instruktorów naszej akademii.

Lista zwycięzców 1. Rundy

Klasyfikacja sezonu 2019

Film z ostatniej rundy przygotowany przez Melonic Media