Super OES Toru Łódź, to impreza która z wielkim sukcesem wpisała się na stałe do kalendarza najlepszych i najczęściej odwiedzanych imprez motoryzacyjnych w Polsce. To już czwarty sezon kiedy kierowcy w ODTJ Tor Łódź uczą się bawiąc. Każda Runda cieszy się ogromnym zainteresowaniem i bardzo dużą frekwencją uczestników. Impreza przyciąga też rzesze kibiców i miłośników motoryzacji. Kierowcy amatorzy mają okazję sprawdzić się na profesjonalnie przygotowanym torze w 5 klasach (podział wg pojemności, mocy i napędu). Rywalizacja w bezpiecznych warunkach przyciąga zarówno młodych kierowców jaki i tych, którzy już od lat mają prawo jazdy. Startują mężczyźni, kobiety i załogi mieszane (np. mąż w roli kierowcy i żona w roli pilota). Wszyscy doskonale się bawią w duchu rywalizacji fair play. Co miesiąc przygotowana jest inna trasa, którą startujący muszą pokonać w jak najkrótszym czasie. Trasa ustawiana jest w taki sposób żeby wykorzystywać elementy trenowane na Szkoleniach Bezpiecznej Jazdy realizowanych przez naszą Akademię Bezpiecznej Jazdy. Na Super OES Toru Łódź kierowcy mają do pokonania zazwyczaj co najmniej kilka zróżnicowanych zakrętów, fragmenty śliskie czyli sekcję zraszanych zakrętów oraz płyty poślizgowe, slalomy, nawroty wokół pachołków i beczek. 

Naszą imprezę patronatem honorowym objęło STAROSTWO POWIATOWE W ZGIERZU. Cieszymy się, że coraz więcej instytucji i organizacji państwowych wspólnie z naszym Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach i zwiększania świadomości kierowców. Kilka miesięcy temu realizowaliśmy kampanię Bezpieczne Wakacje wspólnie z Prezydent Miasta Łodzi, Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, Starostwem Powiatowym w Zgierzu, Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Wirtualną Polską, TVP 3, Radio Łódź, Expressem Ilustrowanym, Dziennikiem Łódzkim. Przeszkoliliśmy w naszym Ośrodku m.in. na płytach poślizgowych ponad 300 kierowców.

Sponsorem sezonu 2020 podobnie jak i poprzedniego jest producent opon firma Vredestein. Każdy najszybszy kierowca z klasy otrzyma komplet opon Vredestein. Czeka na Was aż 5 kompletów opon segmentu premium!

Aktualną klasyfikację załóg, które zdobyły najwięcej punktów oraz szczegółowe informacje o Super OES Toru Łódź można znaleźć na stronie: https://tor-lodz.pl/akademia-jazdy/52-oes-toru-lodz

#SuperOES #TorŁódź