Super OES Toru Łódź to cykliczna impreza dla kierowców amatorów, którzy chcą trenować w bezpiecznych warunkach i móc się porównywać z innymi kierowcami. Jest to swojego rodzaju konkurs zręczności kierowców, którzy mają do pokonania trasę przygotowaną przez instruktorów techniki jazdy Akademii Bezpiecznej Jazdy Tor Łódź. Każda Runda to inna niepowtarzalna trasa z elementami slalomów, ciasnych nawrotów, szybkich zakrętów, śliskiej nawierzchni oraz odcinków ze zmienną przyczepnością.

Wydarzenie w formie zabawy pozwala szkolić i podnosić umiejętności kierowców. Super OES Toru Łódź to szkolenie techniki jazdy w formie zabawy z pomiarem czasu, pucharami i nagrodami dla najlepszych.

Startujący podzieleni są na klasy, które uwzględniają moc silników i rodzaj napędu. Impreza zaczyna się zawsze sprawdzeniem stanu technicznego samochodów i poziomu emitowanego hałasu. Samochody nie mogą przekraczać regulaminowych 98 dB. Następnie uczestnicy rejestrują się i otrzymują naklejki z numerami, które przyklejają na drzwiach swoich aut. O godz. 9:00 jest obowiązkowa dla wszystkich odprawa bezpieczeństwa, na której omawiamy trasę i reguły Super OES Toru Łódź.

Punktualnie o godzinie 10:00 na przygotowaną próbę wjeżdża pierwszy kierowca. Musi pokonać w jak najkrótszym czasie bardzo techniczną trasę naszpikowaną elementami zaczerpniętymi z naszych szkoleń techniki jazdy. Ze względów bezpieczeństwa i pojemności obiektu na trasie próby w jednym czasie mogą być maksymalnie 3 samochody. Pozostali uczestnicy czekają na swoją kolej. Po 3 sesjach przejazdowych, około godziny 12:30 jest 30 minutowa przerwa obiadowa i czas na odpoczynek i rozmowy. Jest to moment żeby skonsultować z kolegami i instruktorami techniki jazdy elementy przejazdów, które warto poprawić. Po przerwie każdy z kierowców po raz kolejny przejeżdża tą samą trasę 3 razy. Na trasie znajduje się nie więcej niż 3 samochody. To na wypadek, gdyby komuś nie wyszedł jakiś manewr albo wpadł w poślizg i znalazł się poza trasą przejazdu.

Startujący to kierowcy amatorzy, a pojazdy jakimi startują to w większości zwykłe cywilne samochody jakimi uczestnicy na co dzień poruszają się na drogach publicznych.
Kierowcy biorący udział w Super OES Toru Łódź podnoszą swoje umiejętności i zwiększają świadomość. Uczą się prawidłowych i szybkich reakcji. W kontrolowanych, bezpiecznych warunkach poznają granice przyczepności, uczą się „czytać” drogę i doświadczają różnic w hamowaniu na śliskiej nawierzchni oraz jazdy i hamowania na drodze o zmiennej przyczepności. Wszystko pod okiem doświadczonych licencjonowanych instruktorów techniki jazdy ODTJ Tor Łódź.

Ukoronowaniem zmagań uczestników jest wręczenie pucharów i nagród dla kierowców, którzy pokonali zaplanowaną trasę w najkrótszym czasie. Liczy się suma czasów wszystkich 6 przejazdów. Za każdy potrącony na próbie pachołek kierowca ma doliczane 5 sekund. Podobnie za niezatrzymanie się na linii mety, uczestnik również otrzymuje 5 sekundową karę. Szczegółowe informacje o zasadach Super OES Toru Łódź znajdziecie w regulaminie imprezy na stronie Regulamin Super OES Toru Łódź.

Super OES Toru Łódź jest organizowany od wielu lat zawsze w tej samej formule rally sprintu i zyskał miano imprezy cyklicznej. Odbywa się 5 razy w roku zarówno w przyczepnych letnich warunkach jak i w zimę kiedy na trasie spoczywa warstwa śniegu i lodu. Niestety ze względu na pojemność obiektu nie możemy zaprosić wszystkich chętnych, a tych zawsze jest więcej niż dostępnych miejsc.

Jest nam niezmiernie miło, że miłośnicy motoryzacji doceniają nasz wysiłek jaki wkładamy w przygotowania Super OES Toru Łódź. Za każdym razem starannie przygotowujemy imprezy zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczestników i samochodów. Wiemy, że startujecie samochodami, którymi jeździcie do pracy i wozicie dzieci do szkoły. Dlatego trasy przygotowywane są w taki sposób, żeby nie doszło do nawet najmniejszych uszkodzeń. Na trasie ustawiamy wyłącznie miękkie gumowe pachołki. Asfaltowa nitka toru o szerokości 8 -12 m zawsze uwzględnia szeroką strefę bezpieczeństwa, a na próbie jest ograniczona ilość uczestników do max. 3 samochodów.

ODTJ Tor Łódź to jedno z nielicznych miejsc w województwie łódzkim, gdzie kierowcy mogą w bezpieczny sposób doskonalić technikę jazdy i sprawdzać swoje umiejętności. Nie na drodze publicznej, nie na parkingu pod centrum handlowym ale w kontrolowanych warunkach z zabezpieczeniem medycznym i technicznym. W miejscu gdzie sprawdzany jest stan techniczny pojazdu i pilnowane są limity hałasu.

Obejrzyjcie relację filmową z poprzednich Rund Super OES Toru Łódź na naszym kanale na YouTube: Super OES Toru Łódź - konkurs zręczności dla kierowców amatorów organizowany w ODTJ Tor Łódź

Więcej aktualnych informacji o Super OES Toru Łódź